VALMIERA SUMMER CUP

left
Pa labi

Valmiera Summer Cup ir starptautisks pirmssezonas basketbola turnīrs dažāda vecuma grupu sportistiem, kas dod
iespēju salīdzināt savus spēkus ar apkārtējo valstu un pašmāju komandām pēc vasaras sagatavošanās cikla. Turnīrs
ir lielisks veids, kā satikt jaunus draugus un kolēģus no citām valstīm. Valmiera Summer Cup ir veids, kā atzīmēt
vasaras noslēgumu sportiskā veidā un iepazīt Valmieras pilsētu un tās piedāvātās iespējas. Turnīrs norisinās trīs
dienas dažādās vecuma grupās, kur katra komanda turnīra laikā izspēlē piecas spēles.

Summer Cup datumi un grupu sadalījums:
 26 . – 28. Augusts 2019. – meitenes 2006, 2008 && zēni 2008, 2010
 29 . – 31. Augusts 2019. – zēni 2004, 2005, 2006 & 2007

Valmiera Summer Cup pirmoreiz norisinājās 2015. gadā un šobrīd tas ieguvis tradīciju pamatus, iespējas attīstīties
un piedāvāt arvien kvalitatīvāku jauniešu basketbola turnīru. 2019. gadā turnīram plānota paplašināšana, kas ļautu
vairāk grupām piedalīties šajā turnīrā dažādu datumu robežās.
Turnīrā notiekošo spēļu centrs atrodas Valmierā - Vidzemes Olimpiskais Centrs, Rīgas ielā 91. Ēdināšana
komandām turnīra laikā nodrošina “Sporta Bārs” - augstas klases ēdināšanas uzņēmums, kas ikdienā veic savu
profesionālo darbību, ēdinot sporta centra viesus, turnīru dalībniekus un privātu banketu klientus; atrodas spēļu
centra 2.stāvā. Dzīvošana – Trīs zvaigžņu sporta viesnīcā “Naktsmājas” vai studentu/skolēnu dienesta viesnīcas.
Viesnīca nodrošina savam statusam atbilstošu servisu un dzīvošanas apstākļus. Dienesta viesnīcas ir augstas
kvalitātes un aprīkotas ar individuālām sanitārajām telpām, pieejamu internetu un individuālām istabām dzīvošanai
pa diviem cilvēkiem.
Komandas katrā vecuma grupas turnīrā tiek sadalītas divās grupās pa četrām komandām, kur katra izspēlē
ar katru, bet vēlāk iet krustā ar otrās grupas komandām, izspēlējot pusfinālu un spēli par vietu turnīrā. Katrai
komandai turnīrā garantētas piecas spēles. Visas turnīra spēles norisināsies divās sporta zālēs un visas spēles tiks
izspēlētas trīs dienās. Komandas sacenšas tikai savu vienaudžu vecuma grupā. Turnīrā komandas standarta sastāvs
ir 12 sportisti un 1 treneris. Par papildus personāla vai spēlētāju skaitu nepieciešams ziņot atsevišķi turnīra
organizatoriem. Piesakoties turnīram, nepieciešams rakstisks pieteikums par komandas dalību turnīrā līdz
01.08.2019., kā arī līdz turnīra sākumam nepieciešams veikt samaksu par dalību turnīrā – 100 EUR. Komandas,
kas attiecīgā vecuma grupā ieņems pirmās trīs vietas tiks apbalvotas ar trofejām, medaļām un atbalstītāju balvām.
Veiksmīgākie turnīra dalībnieki tiks apbalvoti ar individuālām balvām.
Turnīrs norisināsies balstoties uz FIBA un Latvijas Basketbola Savienības noteikumiem ar nelielām
izmaiņām un precizējumiem no turnīra organizatoriem. Visās vecuma grupās spēles laiks noteikts 4x8
minūtes. Papildlaiks 3 minūtes. Pirms spēles iesildīšanās laiks – 15 minūtes.

• Zēni 2010 – 2,60m

Zonas aizsardzība nav atļauta nevienā no turnīra dalībnieku grupām. Sods par noteikumu neievērošanu
pirmajā reizē – brīdinājums, par katru nākamo reizi – tehniskā piezīme.
Visās vecuma grupās katram no spēlētājiem jāizlaiž viena ceturtdaļa vienas spēles ietvaros.  Minimālais
spēlētāju skaits vienā komandā – 8 spēlētāji, bet maksimālais – 12 spēlētāji. Katra komanda turnīrā aizvada
piecas spēles. Turnīra organizatori nodrošina spēļu tiesnešus un sekretariātu visa turnīra garumā.  Nevienā
vecuma grupā nav atļauts presings pa visu laukumu. Pārtraukums starp ceturtdaļām ir divas (2) minūtes,
puslaika pārtraukums piecas (5) minūtes un pirms spēles iesildīšanās piecpadsmit (15) minūtes. Komanda,
kas kavē spēles sākumu, tiek gaidīta piecas (5) minūtes pēc spēles sākuma. Pēc tam tiek piešķirts tehniskais
zaudējums ar 0:20;   Ieņemtā vieta grupā tiek noteikta pēc iegūtajiem punktiem uzvarētajās spēlēs.