Noslēdzies lielākais pašmāju bērnu un jauniešu basketbola turnīrs “Valmiera Summer Cup”

No 24.-29.augustam Valmierā norisinājās sestais starptautiskais bērnu un jauniešu basketbola turnīrs “Valmiera Summer Cup”.  Otro gadu pirms sezonas turnīrs notika pēc jauna formāta, nedēļas garumā notiekot diviem turnīra posmiem, kuros katrā piedalās četru vecuma grupu jaunie basketbolisti un basketbolistes. Šogad turnīrā piedalījās 56 komandas no Latvijas un Igaunijas.

                Sešas dienas ilgie basketbola svētki Valmierā norisinājās divos posmos, kur pirmajā dalību ņēma meitenes, dzimušas 2006. un 2008.g. un jaunākās puišu vecuma grupās, bet otrajā turnīra posmā piedalījās 2005.-2008.g. dzimušie zēni. Turnīra norises vietās – Vidzemes Olimpiskā centra abos basketbola laukumos, Valmieras sākumskolas un Valmieras 5.vidusskolas sporta zālēs sešu dienu laikā kopumā tika aizvadītas 140 spēles, starp turnīra dalībniekiem tika izraudzīti Hesburger Latvija “Skills Challenge” konkursa uzvarētāji un  dalībniekiem bija iespēja iemūžināt atmiņas no pavadītā laika turnīrā īpašā komandu foto sesijā. 

                Par 2020.gada Vamiera Summer Cup uzvarētājiem kļuva:

2006.g.dzim. meitenes – SC Audentes Tallina

2008.g.dzim. meitenes – Valmiera

2005.g.dzim. zēni – Valmiera

2006.g.dzim. zēni – Ezerzeme

2007.g.dzim. zēni – Tartu University BS

2008.g.dzim. zēni – Gulbene BJSS

2009.g.dzim. zēni – BS Jugla

2010.g.dzim. zēni – Rīdzenes Rajas

                Turnīra organizators S.Bukšs par turnīru: “Liels prieks, ka šogad turnīrs bija iespējams un pie notikumiem pasaulē saistībā ar Covid-19 uzskatu, ka izdarīts lielisks darbs. Šis turnīrs noteikti nāca smagāk, kā citi, bet pateicoties manai lieliskajai darba komandai, brīvprātīgajiem, atbalstītājiem un labvēļiem, tas bija iespējams. Šogad dalībnieku sastāvs tika meklēts Latvijā un Igaunijā, kur vīrusa situācija ļāva komandām aizvadīt drošu turnīru, bet pirms vīrusa izplatības Eiropā bija interese arī no tālākām valstīm Eiropā un Krievijā. Cerams, nākamgad situācija ļaus uzņemt attālāku valstu viesus. Turnīra laikā rūpīgi sekojām drošības noteikumiem saistībā ar Covid-19 veicot dezinfekcijas pasākumus sporta zālēs un garderobēs, kā arī visiem zālē ienākušajiem tika mērīta temperatūra. Centāmies radīt maksimāli drošu turnīru gan dalībniekiem, gan retajiem turnīra viesiem. Liels prieks dzirdēt no viesu komandām, ka turnīrs laika gaitā parādījis savas kvalitātes un ir augstāka līmeņa komandas, kas no gada uz gadu atgriežas un sola braukt ciemos arī nākamajā gadā. Tagad neliela atelpa un ziemā strādāsim tālāk, lai nākamajā gadā atkal sarūpētu kvalitatīvu turnīru dalībniekiem.

                Plašāku informāciju par turnīra norisi iespējams apskatīt Valmiera Summer Cup sociālajās platformās – Facebook lapā www.facebook.com/ValmieraSummerCup, kā arī sociālajā platformā Instagram www.instagram.com/ValmieraSummerCup un mājas lapā www.valmierasummercup.com.

                Starptautisko bērnu un jauniešu basketbola turnīru “Valmiera Summer Cup” organizē biedrība “Valmiera Summer Cup”. Organizatoru komanda izsaka pateicību turnīra brīvprātīgajiem palīgiem. “Valmiera Summer Cup” norisi atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība, Valmieras Bērnu sporta skola, sporta organizācija “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”, kā arī citi turnīra atbalstītāji – tirdzniecības centrs “Valleta”, restorānu ķēde “Hesburger”, LVKV Nekustamie īpašumi, SIA “Valtanks”, būvniecības firma “Aimasa”, atpūtas parks “Avoti”, Valmieras Peldbaseins, Emīls Vanags Foto, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu Parks, “Tymbark”, “Vichy”, “Saules Klinģeris ”